FA | EN
صفحه اصلی > آمـوزش > مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی > مقدمه 

مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان

وابسته به دانشگاه بین المللی جامعه المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم العالمیه

 

 

 

  •      مقدمه

 

زبان فارسی به دلیل برخورداری از غنای ادبی و وجود آثار فاخری همچون شاهنامه فردوسی، گلستان و بوستان سعدی، مثنوی مولانا، دیوان حافظ و دیگر آثار شعرا و نامداران عرصه ادب و هنر در طول تاریخ، کانون توجه ادیبان و فرهیختگان غیر فارسی زبان بوده و در عصر حاضر نیز به دلیل ویژگی های دینی و فرهنگی تمدنی جمهوری اسلامی ایران، این زبان در میان اقشار مختلف به ویژه دانشمندان و علمای جهان اسلام جایگاهی دو چندان یافته است.

از این رو مراکز و نهادهای آموزشی و فرهنگی مربوط نسبت به آموزش زبان فارسی اهتمامی ویژه دارند. در این میان، جامعه المصطفی العالمیه به عنوان نهادی بین المللی که عهده دار آموزش علوم انسانی اسلامی به غیرایرانی ها است توانسته علاوه بر تربیت هزاران زبان آموز، به دستاوردهای ارزشمندی در عرصه تولید محصولات و روش های نوین آموزشی نائل آید. نمایندگی جامعه المصطفی واقع در استان تهران، با بهره گیری از اساتید توانمند و با تجربه اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در شهر تهران کرده است.


 

  •      معرفی

 

  •          المصطفی:

جامعة المصطفی العالمية نهادي علمي و بين المللي با هويت حوزه اي است که با هدف گسترش علوم اسلامي، انسانی و اجتماعی، با رويكرد آموزشي، پژوهشي و تربيتي، اهتمام دارد که انبوهي از داوطلبان را از سراسر گيتي تحت پوشش قرار دهد و فرصت كم نظيري براي تشنگان زلال معارف اسلامي و هدايت قرآني در سراسر جهان فراهم آورد تا ضمن تربيت مجتهدان، عالمان و متخصصان پارسا و متعهد، به تبيين، توليد و تعميق تفكرات و انديشه هاي اسلامي و نشر و ترويج اسلام ناب محمدي همت گمارد. اين نهاد علمي بین المللی بيش از 50000 دانش پژوه مرد و زن را از 122 مليت، تحت تعليم و تربيت خود داشته که تاكنون، بيش از 25000 نفر از آنان دانش آموخته شده اند.


  •          مرکز:

مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی متقاضیان یادگیری زبان فارسی را از سراسر جهان می‌پذیرد و در دوره‌های شش تا نه ماهه آموزش می دهد. دوره­‌ها شامل آموزش مهارت­ های خواندن، شنیدن، بیان شفاهی و دستور و نگارش می­‌شود و در ترم­‌های تکمیلی، علاوه بر مهارت­‌های مذکور در سطح پیشرفته، زبان فارسی در قالب محتوای تخصصی مشخصی آموزش داده می­شود.

در این مرکز کارگاه‌ها و نشست‌هایی در قالب دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تربیت مدرس برای مدرسان برگزار می شود که مدرسان خود را در به روزآمدترین دستاوردهای آموزش زبان مجهز می‌کند.

مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فرصتی را فراهم می‌آورد که فارسی‌آموزان برای دستیابی به اهداف شغلی و ادامۀ تحصیل در ایران، زبان فارسی را در زمانی کوتاه یاد بگیرند.

دوره‌های آموزشی این مرکز برای تمام افراد از همۀ کشورهای دنیا مناسب است. مدرسانی که در این مرکز مشغول به کار هستند، دارای تحصیلات عالیه و متخصص آموزش زبان فارسی هستند و با استفاده از آخرین روش‌های آموزشی، به تعلیم مشغولند. این مرکز دارای کلاس‌های مجهز به تجهیزات شنیداری و دیداری و همچنین دسترسی به اینترنت است.

 

تازه های نشر